Skalecké náměstí, opravovat a jak ?

Toto fórum je určeno k vyjádření názoru na způsob parkování na Starém sídlišti, na opravu silnic, na dopravní značení.

Skalecké náměstí, opravovat a jak ?

Příspěvekod Moderator » stř 20. úno 2013 13:58:34

Jak opravit Skalecké náměstí? Je zde třeba vytvořit nová parkovací místa?
Uživatelský avatar
Moderator
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 07. úno 2013 12:50:45

Re: Skalecké náměstí, opravovat a jak ?

Příspěvekod PavelJeřábek » stř 21. srp 2013 11:17:48

Opět ze Starého sídliště veřejnost měsíce mlčí, přestoře oprava Skaleckého náměstí se jich nejvíce dotkne.
Především se domnívám, že tato otázka je položena nevhodně, protože v době jejího položení byl již projekt na rekonstrukci Skaleckého náměstí zpracováván nebo dokonce již podán k žádosti o dotaci. Je to smutné, že to takto píši, ale nic v obcích ČR neobvyklého, že veřejnost se o projektu dozví až když je schválen a tedy má minimální možnost žádat změny. Projekty v ČR, kde se žádá o dotace z EU či státu, v posledních letech stále víc veřejně dostávají punc účelnosti vyčerpat peníze, než přiměřeně ekonomicky řešit problém podle potřeb a požadavků občanů kteří v místě žijí či lokalitu využívají.
Pokud jde o vlastní rekonstrukci, asi bych se přiklonil k nějaké úpravě povrchů chodníků a ulice, zvážil bych zda by přes park na chodnících nebyly vhodnější mlatové povrchy, i když ve svahu bude problém s erozí. V zeleni vidím jediný problém se stříbrnými smrky - za leta jsou přehuštěné, mají tedy v místech prorůstání natolim poškozené koruny, že dnes je již velmi obtížné skupinu stříbrných smrků esteticky prosvětlit. Takže ty bych nechal až do doby, kdy se skupina začne díky věku, zdravotnímu stavu rozpadat a bude nutné z bezpečnostních důvodů kácet. S odborníkem přes veřejnou zeleň jsme se na toto téma bavili někdy v roce 1993, takže žádný současný výmysl.
Co je potřeba řádně - odborně ošetřit lípy na Skaleckém náměstí. Dle možností omezit přítok solanky ze zemního posypu ke kořenům, či na jaře kořenový systém nejvíce zasažených lip solankou proplachovat.
Větší parkoviště vždy půjde na úkor zeleně na Skaleckém náměstí, proto je otázkou, zda je to skutečně nutné.
Nevím jak se postavit k pomníku na tomto náměstí. pro někoho je to symbol minulého režimu, pro jiné poděkování lidem za oběti které přinesly za poslední války. To bych nechal na veřejnosti - možná bych se přiklonil k něčemu jemnějšímu.
To nejpodstatnější - než se začne dělat povrchová úprava náměstí, tak pořádně a kvalitně opravit veškeré inženýrské sítě na náměstí. Jinak to bude zas projekt víc pro efekt, než ekonomické nakládání s veřejnými prostředky.
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24


Zpět na Staré sídliště, parkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron