Nový územní plán

Toto fórum slouží ke sdělení názoru na tvorbu nového územního plánu a k diskusi na toto téma.

Re: Nový územní plán

Příspěvekod Pech » pon 09. čer 2014 15:27:00

Věc: Nesouhlas se zklidněním (zmrtvěním) centra města

Dobrý den,
rád bych reagoval na již dříve v minulosti navrhované „dopravní zklidnění centra města = náměstí“, což vedlo k dopravnímu návrhu ÚP a tvořilo i podstatnou část prezentace návrhu ÚP představeného dne 20.5.2014.
Dle mého názoru je navrhované dopravní řešení investičně velmi nákladné, v některých parametrech až megalomanské (např. přemostění R4 nad Šibencem, nový sjezd od Prahy ad.) a neodpovídající skutečnému stavu dopravní zátěže ve městě. Žiji v centru Mníšku celý život a žádné vysoké dopravní zatížení zde dosud nepozoruji. Dle vlastní zkušenosti je dopravní situace ve většině měst neporovnatelně horší. Nevím zda se uskutečnilo jakékoli měření dopravní zátěže na různých místech a v různých časech v průběhu delších period, předpokládám, že spíše ne a o vytvoření dopravních zátěžových počítačových modelech ani nemluvě, protože to by samozřejmě daný dokument celkem prodražilo.
Chtěl bych také upozornit, že v centru města je jak supermarket, tak řada dalších menších obchodů, restaurace a další podnikatelské subjekty, které v případě odvedení dopravy a tím pádem snížení pravděpodobnosti zastavení osobních vozů na náměstí, budou ekonomicky strádat a mohou svoji provozovnu následně uzavřít a místo zklidnění tak dojde ke zmrtvění města, což by nemělo být ničím zájmem. V řadě jiných měst se veškerý obchod a další aktivity také bohužel přesouvají až na okraje do nových nákupních ploch a v centrech měst se tak v mnoha případech bohužel uživí už jen asijští obchodníci a herny. Nerad bych se v budoucnu dočkal takového stavu i v Mníšku pod Brdy.
Nechci se na tomto místě pouštět do rozporování dílčích navrhovaných dopravních úprav (např. kruhová křižovatka pod mostem R4 by bylo vhodné řešení), nicméně jako celek, považuji představený dopravní návrh až za megalomansky nesmyslný, řešící město velikosti Mníšku v rozmachu jako jiná mnohem větší a dopravně zatíženější města - trochu podle hesla, že papír snese všechno.


Ing. David Pech
obyvatel města
Mníšek pod Brdy č.28
Pech
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08. čer 2014 20:45:04

Re: Nový územní plán

Příspěvekod TerezaHerdová » čtv 31. črc 2014 22:56:41

Dobrý den, prosím znovu o zveřejnění výsledků dotazníkového šetření k podobě Mníšku po roce 2014, které MÚ dělal v březnu 2013 jako podklad pro návrh nového územního plánu. V prezentaci k novému ÚP je pár zajímavých informací: např. co lidem v Mníšku nejvíc chybí, koncový stav počtu obyvatel 6000 (zatímco reálný stav už je teď 7000 obyvatel) apod. Ráda bych se seznámila s podrobnějšími výsledky ankety, která proběhla už víc než před rokem. Děkuji, Tereza Herdová
TerezaHerdová
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 04. lis 2013 22:37:00

Re: Nový územní plán

Příspěvekod PavelJeřábek » stř 06. srp 2014 18:01:14

Paní Herdová, zkuste získat informace - dotazník na základě zákona o právu na informace (zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím). Tam je dát přesně termín, do kdy Vám musí být žádaná informace poskytnuta. Minimálně informaci, kde je žádaná informace veřejně přístupná.

Pavel Jeřábek
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24

Re: Nový územní plán

Příspěvekod TerezaHerdová » stř 06. srp 2014 20:00:40

Dobrý den pane Jeřábku, díky za tip. Analýza výsledků dotazníkového šetření zatím zveřejněná nebyla, ale protože už je to 1,5 roku od konání ankety a tvůrci nového ÚP ji k dispozici mají, tak by myslím bylo dobré zpřístupnit na webu Mníšku. Žádat o informace podle zákona č. 106 proto nechci, věřím, že to půjde i bez toho.
TerezaHerdová
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 04. lis 2013 22:37:00

Re: Nový územní plán

Příspěvekod PavelJeřábek » čtv 07. srp 2014 18:37:50

Dobrý den paní Herdová.
Váš optimismus je mi sympatický a celkem věřím, ž po naší diskusi se materiály na webu města objeví. Už i proto, že Mníšek je svým způsoben zapojen do jednoho mezinárodního projektu kde jedna z oblastí je územní plánování.
Pavel Jeřábek
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24

Re: Nový územní plán - pro paní Masákovou

Příspěvekod PavelJeřábek » pát 15. črc 2016 18:58:07

Dobrý den paní Masáková.

Včera na komisi pro územní plán jsem na Váš dotaz na facebooku upozornil členy komise a požádal, aby, kdo z nich je na facebooku, Vám odpověděl.
Pro komunikaci s veřejností je pověřený zastupitel pan Ing. Petr Digrin Ph.D. Je ustanoven usnesením zastupitelů MMpB
Pokud jde o otázku, kdy bude územní plán hotov. Tak za sebe. Jak jsem včera na komisi vyrozuměl - bude to trvat ještě hodně dlouho. Odhadem - ještě déle, než si myslíte.

Pavel Jeřábek
PavelJeřábek
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. bře 2013 11:28:24

Předchozí

Zpět na Nový územní plán města - výstavba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron