Nový územní plán

Toto fórum slouží ke sdělení názoru na tvorbu nového územního plánu a k diskusi na toto téma.

Re: Nový územní plán

Příspěvekod PavelJeřábek » stř 05. čer 2013 22:16:45

Dobrý den pane Mošno.

Je vidět, že o ÚP máte zájem a je potřeba aby se skutečně lidi dali dohromady a řekli co chtějí. Ale všichni by měli přicházet s tím, že ÚP je svým způsobem kompromis. Nelze vyhovět všem. osobně jsem zpracovateli ÚP několikrát navrhoval setkání s veřejností. Zatím prý zpracování ÚP není v takovém stavu, aby se lidem předložil. Podle mne setkání nad územním plánem by mělo být častější než co stanoví litera zákona. Ale zatím nemám na víc, než co jsem udělal s uvedeným projektem. Pokud nemá město zájem - a pokud veřejnost až na několik vyjímek k přípravám ÚP mlčela, těžko se dám připravovat další etapy projektu.

Minule jsem Vám odpověděl v duchu zákona a praxe úřadů. Ale jestli budete souhlasit, zkusím znovu napsat zpracovateli zda by nepřijel k neformálnímu setkání s občany. Ale doufám, že přijdete - dost nerad se sám bojím.
Napíši radnímu, který je pověřen řízením komise pro ÚP, aby se na tyto stránky podíval a aby Vám odpověděl. Je smutné, že až na několik vyjímek, naši zastupitelé se s občany nebaví ani na diskusní stránce webu.
K těm podnětům co jsou od lidí sepsány asi jen tolik. Alespoň někdo něco řekl. naříklad přestavba náměstí - to byla reakce na to co se na náměstí děje. Je zřejmé, že se na náměstí začně stavět dřív - už se uvolňují dlaždice, a kdo ví, jak kvalitní dlaždice byly použity. Některé podněty které tam jsou uvedeny a o kterých se domníváte, že s nimi vlastník pozemku či nemovitosti nesouhlasí je naopak - získal jsem je přímo od vlastníka, protože právě nesouhlasil s tím, co mu bylo nastaveno prvním ÚP. A pokud se jedná o ty parazity - opět - velký problém pro ekologického zemědělce pokud kontroly najdou pastvinu po které se prohánějí a venčí psi. Při projektu pro mne bylo podstatné necenzurovat podněty které nám lidi předali. takže i když některé vypadají podivné, berme to alespoň jako o snahu lidí se nad něčím zamyslet.
Jdu psát zpracovateli ÚP, abych nezapomněl

PJ
PavelJeřábek

Příspěvekod Mošna » čtv 06. čer 2013 0:53:13

Vážený pane Jeřábku,
samozřejmě nemám patent na rozum a určitě se někde mýlím. Co je pro někoho normální, může mne přijít bizarní a naopak. Třeba to se psy. Neznám problémy ekologických zemědělců, ale logicky svého psa nebudu pouštět venčit na ohrazenou pastvinu. A zas mi přijde normální, když pes jde se mnou na výlet do volně přístupného terénu, kterého je v okolí Mníšku dost a dost. Proto nechápu nápad vytvářet tady "vyhrazená místa pro venčení psů". Ale to je jen nepodstatná drobnost a máte pravdu, že je to aspoň vyjádření zájmu o danou záležitost - územní plán.
Co je důležitější - myslím si, že je zbytečné, abychom zde v tomto okamžiku spolu diskutovali. Ne že by mi to vadilo, ale stále není o čem. Vycházím z informace, kterou podal web města: "Následně bude zveřejněn k připomínkám návrh zadání nového ÚP, současně bude rozeslán dotčeným orgánům a sousedním obcím k uplatňování jejich požadavků." a čekám, až k tomu dojde. A je jednoznačně řada radnici, aby to udělala. Pak bych spustil diskuzi už k tomu konkrétnímu zadání. Zatím to jsou všechno jen podněty před zadáním, stejně jako nedávná anketa.
Podobné je to s Vaším návrhem na neformální setkání se zpracovatelem územního plánu. Jak už jsem dříve psal - zpracovatel zpracuje plán podle zadání a zadání dostane z radnice. Jasné mantinely. Takže nevím, co by setkání s ním přineslo, kór jestli to zadání ještě neexistuje.
Z Vašeho vyjádření jsem nabyl dojmu, že máte o dění na radnici lepší informace než já. Prosím, pokuste se třeba dotazy směřovanými na konkrétní zastupitele, či úředníky, získat konkrétní informace o průběhu prací, či urychlit zveřejnění toho zadání. Zatím stále ještě mám důvěru k vedení města a věřím, že se to povede a zodpovědná osoba se vyjádří, jakmile jí to čas dovolí.
Děkuji a přeji hezký den a hodně štěstí ve Vašem úsilí.
Mošna
Mošna

Příspěvekod PavelJeřábek » čtv 06. čer 2013 8:45:47

Pane Mošno, máte zřejmě pravu v tom, že to setkání by bylo "tlacháním". Nicméně, i z něj mohou vzniknou zajímavé podněty.
Ale vyzval jsem e-mailem odpovědného radního za ÚP, aby se na web podíval a napsal jaký bude další průběh. Ten si řídí město a jestli je proces pomalý či rychlý, nechť si to veřejnost posoudí.
Trochu víc informací o ÚP mám, díky projektu k ÚP a ozvání na zasedání jsem byl přizván na několik pracovních komisí k ÚP. Snažím se tam vložit podněty od lidí, které jsem od nich dostal apod. Ale nechci a vlastně ani nevím, jaký je další časový sled procesu zpracování ÚP. To, že by se něco mělo dít až na podzim vychází ze zkušeností. O prázdninách se toho v Mníšku moc neděje - kvůli dovoleným zastupitelů apod., aby se o prázdninách na zasedání sešli v přiměřeném počtu.
Osobně bych byl pro, aby už veřejbnosti byl předložen koncept - ono co se vleče lidi otupía ztratí zájem.

A k tomu co píšete, že nemáte patent na rozum - to nemá snad nikdo. Ale podstatné je, že lidi o ÚP mají zájem, že mohou být předloženy četné náměty, postřehy které vycházejí z praktického každodenního života v obci, i vizí do budoucna apod. A z toho se potom může vytvořit konstuktivní diskuse a nějaký i pro veřejnost příjemnější ÚP. To, že se leckdy budeme odporovat, budeme mít rozdílné názory na učitý problém - to je přeci součástí diskuse. Je jen otázkou, jak tyto vzájemné protipóly vyřešíme. Určitě bude na věc jiný pohled člověka místního, který má sklon k nižší zastavěnosti a určitě může být jiný názor lidí, kteří třeba chtějí svůj pozemek zastavět, prodat apod. Pokud to vezmeme jako proces, může se lecos povést.

Takže uvidíme, za radní napíše jak předpokládá časový harmonogram dalších etap nového ÚP
Pavel Jeřábek
PavelJeřábek

Příspěvekod PavelJeřábek » čtv 06. čer 2013 19:39:09

Dobrý den pane Mošno.

Pan architekt pověřený zpracováním ÚP mi v osobním e-mailu napsal, že diskuse na webu jsou nekonečné. A proto se nám všem občanům, kteří o ÚP máme zájem omlouvá, že se do webových diskusí nezapojí. Osobně jeho omluvu beru.
Mám návrh - přijďte na příští zasedání zastupitelů (snad bude před prázdninami) a zeptejte se na místě odpovědných za proces ÚP. Tam se alespoň bude odpověď zaznamenána do zápisu z jednání.
Pavel Jeřábek
PavelJeřábek

Příspěvekod Mošna » pát 07. čer 2013 0:08:25

Dobrý den pane Jeřábku,
pokusím se dorazit na zastupitelstvo, pokud bude, ale vzhledem k mému zaměstnání to nemohu jednoznačně slíbit.
Mošna

PS. Apeluji ještě jednou na zástupce radnice a prosím o aktualizaci informací o stavu prací na novém územním plánu. Děkuji.
Mošna

Příspěvekod Mošna » stř 12. čer 2013 21:10:06

Trochu nečekaně (pro mne) to zde usíná. Po začátku, kdy se na reakci z vedení města nečekalo ani 24 hodin, je můj dotaz již skoro dva týdny bez odpovědi. Takže ještě jednou:

Prosím o aktualizaci vývoje ohledně nového územního plánu. Poslední informace hovořící o březnu a dubnu již poněkud zastarávají.
Děkuji
Mošna
Mošna

Příspěvekod PavelJeřábek » stř 12. čer 2013 23:54:07

Dobrý den pane Mošno.

Vedoucího komise ÚP jsem dnes (ve středu) osobně žádal, aby v diskusi na dotazy odpověděl. To samé mu posílala před několika dny paní Landová. Tak snad brzy sedne a napíše.
PavelJeřábek

Příspěvekod Moderator » čtv 13. čer 2013 14:40:59

Vážený pane Mošno, požádali jsme pana Zápala, který je předsedou komise pro územní plán, aby si připravil odpovědi na Vaše otázky. Jsem si jist, že brzy odpoví. Zatím pěkný den, Miloš Navrátil, OKS
Moderator

Příspěvekod Mošna » stř 26. čer 2013 15:56:45

Vážený pane Navrátile,
je mi jasné, že Vy za to nemůžete, ale já jsem hluboce zklamán. Myslel jsem si bláhově, že zřízené diskuzní fórum by mělo sloužit pro zjednodušení a urychlení komunikace mezi občany a zástupci občanů, případně městskými úředníky. Zjevně jsem se mýlil. Zodpovědní na odpovědi kašlou (asi se jim nehodí sdělovat občanům jisté informace) a diskutovat s jinými občany (samozřejmě bez šance cokoli ovlivnit) mohu i jinde.
Předseda komise pan Zápala má zjevně jiné starosti (více než měsíc čekám na odpověď) a nestojím mu ani za to, aby zde napsal, že třeba na územní plán není čas a bude se řešit až na podzim. Nebo jinou krátkou větu. Vzbuzuje to ve mně dojem, že se asi momentálně řeší změny v územním plánu "individuálně" s "důležitějšími" občany a informace půjdou ven až hotové. Nechci nikoho osočovat z nekalých úmyslů, ale neochota uvolnit jakékoli informace bohužel dojem nějaké levoty vzbuzuje. A když přihlédnu k cenám pozemků v Mníšku, nebylo by se co divit.
Omluvte prosím mé znechucení, ale nemohu si pomoci.
Mošna
Mošna

Příspěvekod Moderator » čtv 04. črc 2013 19:53:39

Dobrý den, pane Mošno,
pana Zápala požádám o reakci, ale dovolte mi, abych Vám řekl, že za posledních 14 dnů se uskutečnilo několik jednání komise pro územní plán. Výsledky neznám , nejsem členem. Jsem ale přesvědčen, že se na novém ÚP pracuje a pokud se nyní nic konkrétního nezveřejňuje, tak jen proto, že nejsou soustředěny všechny relevantní podklady. Děkuji za pochopení, Miloš Navrátil, OKS
Moderator

PředchozíDalší

Zpět na Nový územní plán města - výstavba