Jak to vidíte s popelnicemi

Toto fórum slouží k vyjádření názoru na způsob nakládání s odpady ve městě, na třídění, množství popelnic, vyvážení, sběrný dvůr.

Jak to vidíte s popelnicemi

Příspěvekod Moderator » ned 17. úno 2013 16:45:44

Stačí Vám Vaše popelnice nebo máte malou kapacitu a potřebujete větší nebo častější svoz? Vyváží se Vaše popelnice pravidelně nebo Vám ji opomíjejí vysypávat? Platíte moc nebo málo? Jaké máte zkušenosti se systémem, který platí od roku 2012?
Moderator

Re: Jak to vidíte s popelnicemi

Příspěvekod Petra » stř 27. úno 2013 15:45:28

Bydlíme na okraji Mníšku v lokalitě Sequens a popelnice nám dost často nevyvážejí nebo v úplně jiný den než mají. Když jsem na to upozornila řidiče, byl místo omluvy arogantní a drzý. Obzvlášť v období zimy, kdy k nám zřídkakdy dojede protahovací vůz, na nás Komwag "zapomíná" dost často.
Jsme v domě tři a podle starých pravidel jsme si v loňském roce museli zaplatit vyvážení 80l nádoby 1x týdně, i když ji zdaleka nevyužijeme, protože třídíme odpad. Letos už snad podle informací z města budeme moci nechat odvážet odpad jen po 14 dnech.
Co se týče kontejnerů na tříděný odpad, máme je daleko a bylo mi řečeno, že kvůli malému počtu domů v naší lokalitě, je tu nemůžeme mít. Proto s tímto odpadem jezdíme zpravidla do Řitky, kde jsou naše nejbližší kontejnery, což není pro město zrovna moc přínosné. Ve zpravodaji jsem se dočetla, že na stránkách najdeme rozmístění těchto kontejnerů po Mníšku. Tuto informaci jsem neobjevila. Stránky jsou hodně nepřehledné a pro obyvatele dost nepřínosné.
Petra

Re: Jak to vidíte s popelnicemi

Příspěvekod ahne » pon 04. dub 2016 14:52:20

Dobrý den,

bydlíme s manželkou v ulici Rudé Armády č. 555, 252 10 Mníšek pod Brdy, okna máme do ulice 9. května. Po dobu rekonstrukce parkového prostoru před naším domem a domem seniorů byly dočasně přesunuty kontejnery na tříděný odpad přímo před naše okna. Park je již zprovozněn, čímž odpadly důvody, pro které bylo zvoleno náhradní umístění kontejnerů. Tímto bychom Vás tedy chtěli požádat o navrácení kontejnerů na jejich původní místo, neboť přímo před okny nám téměř neustále proudí spousta lidí, nehledě na estetickou stránku, kdy by se asi nikomu nelíbilo mít okna přímo proti odpadům.

S díky a přáním všeho dobrého

Michal a Karla Ahneovi
ahne

Zpět na Odpadové hospodářství města