Jaký máte názor na placení na náměstí ..

Toto fórum slouží k vyjádření názoru na dopravu, parkování, způsob placení na náměstí F.X. Svobody. Dále uvádějte návrhy na zlepšení a jak tato zlepšení realizovat.

Re: Jaký máte názor na placení na náměstí ..

Příspěvekod Mošna » stř 15. kvě 2013 0:09:34

Dobrý den,
nechci obhajovat instalaci dalších automatů na parkování (holt ten kousek dojdu i s ponecháním dítěte v autě), ale jen bych chtěl připojit faktickou poznámku. Mincovní automaty, podobné těm z amerických filmů, jsou k vidění kromě Prahy třeba i v Benešově u Prahy na náměstí. Nerozumím tomu, ale od pohledu jsem měl pocit, jestli nebyly dokonce mechanické bez přívodu energie.
Mošna

Příspěvekod PavelJeřábek » stř 15. kvě 2013 21:07:06

Pro paní Lázničkovou a pro Petru.

Na Malém náměstí sakury vysadila firma Arbosana. Mám za to, že před lety dodala kvalitní stromy, odvedla kvalitní výsadbu a dnes tedy můžete sklízet plody její dobré práce (nejsem její zaměstnanec, ale za kvalitní práci se nestydím utrousit pozitivní slovo).

Na hlavním náměstí jsou vysazeny jírovce a lípy. Pokud se vám jejich stav nelíbí, tak se nedivím - probíhá (má probíhat) jejich reklamace. Návrh aby se připravil projekt, aby se na náměstí vytvořila květinová výsadba a o ni staraly děti ze školy a občanských sdružení žádného z 13 oslovených zastupitelů neoslovil - od ledna 2013 mi žádný neodpověděl.
Pro mne nejsou ani tak důležité ty květiny, ale skutečnost, že pod novými výsadbami budou záhony které lépe přijmou vodu než trávník na svahu, ke kořenům výsadeb bude lépe vstupovat vzduch a tedy, výsadby by měly rychleji růst. Další efekt - lze předpokládat, že by se postupně vytvářel i vztah dětí k veřejnému prostoru (postupně - v rovině desetiletí). Ale třeba za několik let s touto myšlenkou přijde někdo jiný a udělá si z ní svoji slávu.

Ale k automatům.
Na rozdíl od většiny lidí bych uvítal nějakou zábranu s parkovacími hodinami nahoře na vjezdu a dole na náměstí. Je to rychlé, ani na frekventovaných parkovištích v obchodních domech se Pro nějak výrazné fronty netvoří. Tak nečekám, že by se nad závorou tvořily nějak výrazné fronty, které by se táhly až na Dobříšskou ulici. Navíc - nahoře u Spořitelny je místo pro dva pruhy, tedy dvě závory. Nemusí to být závora, stačí nějaký zajížděcí sloupek, sklapovací zábrana apod. Důvod, že to v zimě udržba ulic neubrzdí se mi zdají liché. Navíc může mít dálkové ovládání. Předešlo by se tak dalšímu překopávání náměstí, pro řidiče by to bylo pohodlnější, nikdo by neběhal po náměstí k automatům. Myslím, že by se snesla i nízká závora. Na náměstí je už tolik antipamátkového balastu, že ohánět se památkovou zónou v souvislosti se závorou je skoro úsměvné.
Ale raději sklápěcí sloupek, než závoru.
Nicméně - buďte optimistou - vaše vnoučata se změny parkovacích hodin už dočkají.
Toto řešení vychází ze záměru parkování o kterém se před rekonstrukcí náměstí hovořilo. A to, že na náměstí bude nějaký čas pro parkování bezplatný (třeba 60minut, či méně, či více).

Pro Petru.

Předčasem v anketě na webu Mníšku jaký systém placení parkování na náměstí bychom chtěi byla i varianta, že by v obchodech parkovné lidem co u nich nakoupí parkovné proplatí. Kupodivu tato varinata moc hlasů nedostala. Co si pamatuji, hlasy byly pro zaběhlý systém. Nicméně když si najdete staré Zpravodaje z roku myslím 2009 či tak nějak, tak tam najdete, že se skutečně hovořilo o tom, že parkování bude do určitého času bezplatné, aby si lidi nakoupili, ale zbytečně tam dlouho neparkovali a neblokovali místa pro ty co chtějí nakoupit. Parkoviště pro delší parkování mělo být mimo centrální náměstí.
PavelJeřábek

Příspěvekod keyr » sob 08. čer 2013 12:50:06

Dobrý den všem,
stále prozatím zastávám jednoduché a levné řešení, o kterém jsem psal již zpočátku, a to vrchní automat přemístit na vjezdu na náměstí naproti faře na levou stranu (k řidiči), může se tam dát cedule STOP - ZAPLAŤ nebo tak něco, jezdit se před Spořitelnou bude vlevo, vpravo ať třeba stojí auta nebo ne, spodní automat přesunout doprostředka náměstí mezi lampy, aby tam byl, kdyby někdo přeci jen nahoře nezaplatil a je to. Žádná závora, žádné sloupky, žádné "kokotiny", je to zaběhlý a docela funkční systém, investice by byla jen za přeložku (o přípravu jsem žádal už když bylo rozkopané náměstí, nevyslyšeno, možná škoda), "měšťáci" to tam párkrát projdou, docela to vše funguje.
Pokud se zlegalizují parkovací hodiny, tak 120min limit pro parkování a zadarmo a je vyřešeno.
Jediným cílem omezeného a zpoplatněného stání je zamezení celodenního parkování aut, když jedou lidé busem do práce
Z mého pohledu je to jednoduché, levné, funkční a dávno to už mohlo být, jenže by se asi muselo chtít, nevím, nerozumím tomu, jako i více věcem, ale to je asi jedno.
Díky a mějte se, Keyř.
keyr

Předchozí

Zpět na Parkování na náměstí F.X. Svobody