Billa

Podněty a návrhy občanů

Billa

Příspěvekod zdeje » čtv 03. zář 2015 18:11:23

Dovolím si parafrázovat pana Haška a místo Tak nám zabili Ferdinanda,konstatuji Tak nám otevřeli Billu.
Přiznám se,že dokud nezačali pracovat na opláštění této budovy,nedovedl jsem si představit,jakou hrůzu nám pověřené osoby schválily.Představoval jsem si,že tato stavba bude vypadat,podobně jako protější Penny Market,která působí jako lehká a vzdušná.Tato hrůza,která totálně zlikvidovala ten nejkrásnější pohled,při vjezdu do Mníšku na kostel a zámek,je dech beroucím pohrdáním s odkazem našich předků.A to jsem se v posledním zpravodaji,dozvěděl,že na návrhu stavby se podílel městský architekt.Tedy člověk,který by měl dbát na to,aby se tyto hrůzy neděly.
Na jednu stranu musím uznat,že svým způsobem,je tato stavba zajímavá dřevěným obložením fasády,ale hodí se spíš do obchodních center typu Zličín,Letňany a pod.Do našeho města se toto,podle mého názoru,prostě nehodí.
Podle informace,která byla tuším ve zpravodaji č 236,investor slíbil,že bude vybudována i krytá zastávka.Já ji zde,ale nějak nevidím.Nebo,že je to jako s těmi císařovými novými šaty,které viděl jen někdo?
Začalo to náměstím,naprosto zbytečně se vykácely stromy pod kostelem,zlikvidovalo pískoviště,ke kterému si chodily posedět maminky s dětmi,ale hlavně že tam máme kohoutek na vodu.Zaplať pánbůh,jak se říká,že se mníšečtí obyvatelé postavili proti totálnímu vydláždění prostor kolem kostela.Mělo se vydláždit,aby se prý měli obyvatelé kde zhromažďovat.
Z chodníku směrem k úřadu,máme Mníšecké Andělské schody,z dlažby na náměstí,se po každém větším dešti vyplavuje kamenivo,nový přechod,z parku,směrem k lesní správě v podstatě dodnes nemá pokračování,protože je tam trávník.Nyní Billa.Co bude dál?Opravdu si musíme naše město zaneřádit?
Z.Jeřábek
zdeje

Zpět na Podněty